Patavatsız Papağan – Çocuk Kitabı Mizanpajı ve Kapak Tasarımı

Necip Taha > Blog > Kitap Kapakları > Patavatsız Papağan – Çocuk Kitabı Mizanpajı ve Kapak Tasarımı

Nuray Kayacan, çocuklar için yazdığı bu masal kitabıyla yarının büyüklerine ” değerler eğitimi” ve “özbilinç” yeteneğini kazandrma yönünde önemi bir katkı sunuyor.

Çocuklar bu masalları okuyarak doğa sevgisi kazanabilecekleri gibi çevrelerindeki dünya tabiata ve insana dair de bilinç sahibi olacaklar. Peki, bu birbirinden değeri masalarda nelerle karşıla saca ki Bulutlara şiir okuyan, şarkı söyleyen çocukların sevincine katılacak, “kendini buğday sanan* köpeğin tuhaf halleriyle şaşracak, doğaya zarar vermenin kötü etkilerini görecek, doğru düşünmenin, mantıklı davranmanın önemini kavrayacaklar Bunun yarında aidiyet duygusu geliştir menin öneminden, sağlık bil ine inden, sebze meyvelere ön yargılı davranmamak gerektiğinden, nezaketsiz davranmanın, başkalannı küçük görmenin zorartanndan dersler çfcaracaklar… Nuray Kayacan, bu değerli çalışmasıyla çocukların her birinin tertemiz dünyasına iyi ve fay geniş hayal gücü sahibi ve fark mdaiık düzeyi yüksek bireyler o İma tan için yeni bir güzel*: taşı nitelikli bir bitki ekiyor.

NURAY KAYACAN KİMDİR?

Çocukluğundan beri azimli, inatçı, kafasına koyduğunu yapan biriydi. “Hırslı” derler ama o tabiri pek sevmez. ‘Başarma tutkusu’ belki de…
İlkokul da hem bando, hem folklor, hem koroda olup, hem de ‘şiir’ okuyan bir tip düşünün. “Ne iş olsa yaparız”ın, “her şeyi yapmalıyız” versiyonu işte.
Siyah kemeri olan taekwandocudur; iyi yüzer, ata, bisiklete biner. Sporu ve doğayı çok sever.
Her insanın duygu dünyası, algıları farklılık gösterir elbette; “aynı yere bakıp, farklı şeyler görüyoruz” diyerek dünyanın pek çok yerine seyahat etti; “yaşasın, gezerken kayboldum” adlı bir de gezi kitabı yazdı.
Uludağ Üniversitesi ‘Sosyoloji’ Bölümünden mezun oldu. TRT de editörlük, danışmanlık, sunuculuk yaptı. Türkiye’nin her yerinde seminerler veriyor.
“İnsan, hayırlısını dileyerek dua ettiği takdirde, birçok işi başarabilir.” diyor.
Yazarımız, işini ve çocukları çok seviyor!

 

 

SATIN AL

Nuray Kayacan’dan Masallar

WeCreativez WhatsApp Support
Sorularınızı yanıtlamak için buradayım?
Merhaba, yardım ister misiniz?